VN330SPTR-32-E
VN330SPTR-32-E VN330SPTR-32-E - Brand New STMicroelectronics Power Distribution Switches
Get Quote
Buy Now
VN330SPTR-32-E
VN330SPTR-32-E - Brand New STMicroelectronics Power Distribution Switches
Manufacturer Part No: VN330SPTR-32-E In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryPower Distribution Switches, Load Drivers
Series-
Packaging
Package-CasePowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Input-TypeNon-Inverting
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Output-TypeN-Channel
FeaturesStatus Flag
InterfaceOn/Off
Supplier-Device-Package10-PowerSO
Ratio of output to input1899/12/30 1:01:00
Number-of-Outputs4 Outputs
Voltage-Supply-Vcc-VddNot Required
Fault-ProtectionCurrent Limiting (Fixed), Over Temperature
Output-ConfigurationHigh Side
Rds-On-Typ200 mOhm (Max)
Voltage-Load10 V ~ 36 V
Current-Output-Max1A
Switch-TypeGeneral Purpose
Description
the system power supply in case of shorted load.
Features
■ OUTPUT CURRENT : 1A PER CHANNEL
■ DIGITAL INPUT CLAMPED AT 32V MINIMUM VOLTAGE
■ SHORTED LOAD AND OVER TEMPERATURE PROTECTIONS
■ BUILT-IN CURRENT LIMITER
■ UNDERVOLTAGE SHUT-DOWN
■ OPEN DRAIN DIAGNOSTIC OUTPUT
■ FAST DEMAGNETIZATION OF INDUCTIVE LOADS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈