L08052R7DEWTR
L08052R7DEWTR L08052R7DEWTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
L08052R7DEWTR
L08052R7DEWTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: L08052R7DEWTR Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesAccu-L®
ProductRF Inductors
TypeThin Film
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Unit-Weight0.000194 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameAccu-L
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.91 mm
Length2.11 mm
Width1.5 mm
Package-Case0805 (2012 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Tolerance±0.5nH
Height-Seated-Max0.041" (1.04mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency450 MHz
Inductance-Frequency2.7nH
DC resistance (DCR)80 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor42 @ 450MHz
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Current2 A
Maximum-DC-Resistance80 mOhms
Self-Resonant-Frequency10000 MHz
Q-Minimum42
FEATURES
• NiCr + Ta2O5 resistive layer
• Pre-soldered or gold terminations
• No inductance for high frequency applications
• Alumina substrates for high power handling capability
• Resistance range: 0.1 Ω to 9.99 Ω
• TCR down to 50 ppm/°C
• Power rating: Up to 2 W at +70 °C
• Withstand AEC-Q200 humidity test
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈