40PC015G3A
40PC015G3A 40PC015G3A - Brand New Honeywell IC Chips
Get Quote
Buy Now
40PC015G3A
40PC015G3A - Brand New Honeywell IC Chips
Manufacturer Part No: 40PC015G3A In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHoneywell
Product CategoryIC Chips
PackagingBulk
Mounting-StyleThrough Hole
Output-TypeAnalog
Accuracy0.2 %
Pressure-TypeGauge
Operating-Pressure0 psi to 15 psi
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 45 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Operating-Supply-Current10 mA
Package-CaseDIP-6
Port-TypeSingle Axial Barbless
FEATURES
◾ Pressure ranges from 0 ... ± 50 mmHg to 0 ... 500 psi gage
◾ High accuracy
◾ TTL power supply
◾ Ratiometric 0.5 to 4.5 V output
◾ Dual-Inline pinning for easy PCB-mounting
◾ Excellent media compatibility
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈