HK212556NK-T
HK212556NK-T HK212556NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK212556NK-T
HK212556NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK212556NK-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHK
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating300mA
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency56nH
DC resistance (DCR)750 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor18 @ 100MHz
Self Resonant Frequency800MHz
Frequency-Test100MHz
Product Details
__
[ Taiyo Yuden ]
MULTILAYER CHIP INDUCTORS FOR HIGH FREQUENCY APPLICATIONS(HK SERIES)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈