UPA1760GR-E1
UPA1760GR-E1 UPA1760GR-E1 - Brand New NEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
UPA1760GR-E1
UPA1760GR-E1 - Brand New NEC IC Chips
Manufacturer Part No: UPA1760GR-E1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNEC
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• Dual Chip Type
• Low On-Resistance
RDS(on)1 = 26.0 mΩ MAX. (VGS = 10 V, ID = 4.0 A)
RDS(on)2 = 36.0 mΩ MAX. (VGS = 4.5 V, ID = 4.0 A)
RDS(on)3 = 42.0 mΩ MAX. (VGS = 4.0 V, ID = 4.0 A)
• Low Ciss : Ciss = 760 pF TYP.
• Built-in G-S Protection Diode
• Small and Surface Mount Package (Power SOP8)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈