SBT80-10Y-DL-E
SBT80-10Y-DL-E SBT80-10Y-DL-E - Brand New SANYO Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
SBT80-10Y-DL-E
SBT80-10Y-DL-E - Brand New SANYO Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: SBT80-10Y-DL-E In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode8A
Voltage-Forward-Vf-Max-If800mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr100?A @ 50V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier-Device-PackageSMP-FD
Base-Part-NumberSBT80-10
Features
• Guaranteed up to Tj=150°C.
• Low forward voltage (VF max=0.80V).
• Fast reverse recovery time.
• Low switching noise.
• High reliability due to highly reliable planar structure.
Applications
• High frequency rectification (switching regulators, converters and choppers).
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈