PH50S48-5
PH50S48-5 PH50S48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PH50S48-5
PH50S48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PH50S48-5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPH-S
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Mounting-StyleThrough Hole
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 85 C
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Size-Dimension3.85" L x 1.61" W x 0.50" H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max10A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max76V
Voltage-Isolation3kV (3000V)
Output-Power50 W
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency
Power-Watts-Manufacture-Series50W
Input-Voltage36 V to 76 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-110 A
Isolation-Voltage3 kV
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈