F720J337MRC
F720J337MRC F720J337MRC - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F720J337MRC
F720J337MRC - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F720J337MRC Out of Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF72 Frameless™
TypeConformal Coated
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2824 (7260 Metric)
Capacitance330μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance700 mOhm
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Manufacturer-Size-CodeR
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈