NLV32T-5R6J-PF
NLV32T-5R6J-PF NLV32T-5R6J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV32T-5R6J-PF
NLV32T-5R6J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV32T-5R6J-PF In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.001764 oz
Current-Rating200mA
Height2.2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency5.6μH
DC resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency45MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current200 mA
Maximum-DC-Resistance1.6 Ohms
Self-Resonant-Frequency45 MHz
Q-Minimum30
Product Details
__
Overview of the NLV Series
FEATURES
• Resin mold type wound inductor for standard circuits.
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
• Has excellent inductance temperature characteristics in the operating temperature range.
APPLICATION
• Vehicle accessories (car navigation systems, car audio, ETC)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈