06035C332JAT2A
06035C332JAT2A 06035C332JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
06035C332JAT2A
06035C332JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 06035C332JAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
EVALUATION BOARD DESCRIPTION
The EVAL-AD5421 is a full-featured evaluation board, designed to allow the user to easily evaluate all features of the AD5421 loop-powered 4 mA to 20 mA DAC. The AD5421 pins are accessible at on-board connectors for external connection. The AD5421 evaluation board is controlled via the PC’s USB port in conjunction with Analog Device’s system demonstration platform board. The SDP board allows the evaluation board to be controlled through the USB port of a Windows® XP (SP2 or later) or Vista-based (32-bit) PC using the AD5421 evaluation software. The AD5421 serial interface is also accessible at the testpoint connections on the board.
FEATURES
Full-featured evaluation board for the AD5421
Link options
PC control in conjunction with Analog Devices, Inc.,
system demonstration platform (SDP)
PC software for control
EQUIPMENT NEEDED
DC power supply unit
SDP for PC control (EVAL-SDP-CB1Z)
Voltmeter or ammeter
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈