LP3981ILP-2.8
LP3981ILP-2.8 LP3981ILP-2.8 - Brand New National Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
LP3981ILP-2.8
LP3981ILP-2.8 - Brand New National Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: LP3981ILP-2.8 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNational Semiconductor
Product CategoryIC Chips
◆ Ultra-Low-Noise for RF Application
◆ 2V- 6V Input Voltage Range
◆ Low Dropout : 220mV @ 300mA
◆ 1.2V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 2.8V 3.0V and 3.3V Fixed
◆ 300mA Output Current, 550A Peak Current
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈