GRM188C80J225ME19D
GRM188C80J225ME19D GRM188C80J225ME19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM188C80J225ME19D
GRM188C80J225ME19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM188C80J225ME19D In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX6S
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈