BAW101E6327
BAW101E6327 BAW101E6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
BAW101E6327
BAW101E6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: BAW101E6327 In Stock
Contact us
ManufacturerINFINEON
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
MfrInfineon Technologies
Series-
PackageBulk
Product-StatusActive
Diode-Configuration2 Independent
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max300 V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode250mA (DC)
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.3 V @ 100 mA
SpeedStandard Recovery >500ns > 200mA (Io)
Reverse-Recovery-Time-trr1 µs
Current-Reverse-Leakage-Vr150 nA @ 250 V
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-253-4 TO-253AA
Supplier-Device-PackagePG-SOT-143-3D
Product Details
__
Silicon Switching Diode
• Electrically insulated high-voltage
medium-speed diodes
• Pb-free (RoHS compliant) package1)
• Qualified according AEC Q101
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈