MBRB20200CTT4
MBRB20200CTT4 MBRB20200CTT4 - Brand New MOTOROLA Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRB20200CTT4
MBRB20200CTT4 - Brand New MOTOROLA Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRB20200CTT4 In Stock
Contact us
ManufacturerMotorola
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
Product Details
__
This device uses the Schottky Barrier technology with a platinum barrier metal. This state−of−the−art device is designed for use in high frequency switching power supplies and converters with up to 48 V outputs. They block up to 200 V and offer improved Schottky performance at frequencies from 250 kHz to 5.0 MHz.
Features
• 200 V Blocking Voltage
• Low Forward Voltage Drop
• Guardring for Stress Protection and High dv/dt Capability (10,000 V/μs)
• Pb−Free Packages are Available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈