CM2833PIM25
CM2833PIM25 CM2833PIM25 - Brand New CHAMPION IC Chips
Get Quote
Buy Now
CM2833PIM25
CM2833PIM25 - Brand New CHAMPION IC Chips
Manufacturer Part No: CM2833PIM25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerChampion
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
◆ Very Low Dropout Voltage
◆ Low Current Consumption: Typ. 30µA, Max. 35µA
◆ Output Voltage: 1.5V, 1.8V, 1.9V, 2.2V, 2.5V, 2.7V, 2.8V, 2.9V, 3.0V, 3.3V, 3.5V, 3.6V, and 3.8V
◆ High Accuracy Output Voltage: +/- 1.5%
◆ Guaranteed 300mA Output
◆ Input Range of 2.6V to 7.0V
◆ Thermal Shutdown
◆ Current Limiting
◆ Compact Package: SOT-23-5
◆ Factory Pre-set Output Voltages
◆ Short Circuit Current Fold-Back
◆ Low Temperature Coefficient
APPLICATIONS
◆ Battery-powered devices
◆ Personal communication devices
◆ Home electric/electronic appliances
◆ PC peripherals
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈