25PR100LF
25PR100LF 25PR100LF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
25PR100LF
25PR100LF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 25PR100LF In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series25
PackagingTube
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionSquare - 0.270" x 0.270" Face x 0.190" H (6.86mm x 6.86mm x 4.83mm)
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms100
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈