P16SNP473MAB15
P16SNP473MAB15 P16SNP473MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
P16SNP473MAB15
P16SNP473MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P16SNP473MAB15 In Stock
Mounting-TypePanel Mount
Watt1W
TaperLinear
Resistance-Ohms47k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-Type-
Valve ActuatorKnob
Actuator-Length0.346" (8.80mm)
Resistive-MaterialCermet
Actuator-Diameter0.630" (16.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈