RN5VT15AA-TL
RN5VT15AA-TL RN5VT15AA-TL - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RN5VT15AA-TL
RN5VT15AA-TL - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RN5VT15AA-TL In Stock
FEATURES
• Ultra-low Supply Current ............................TYP. 0.8µA (VDD=1.5V)
• Broad Operating Voltage Range.................. 0.7V to 10.0V (Topt =25˚C)
• Detector Threshold........................................Stepwise setting with a step of 0.1V
in the range of 0.9V to 6.0V
is possible (refer to Selection Guide).
• High Accuracy Detector Threshold..............±2.5%
• Low Temperature-Drift Coefficien of Detector Threshold..............TYP. ±100ppm/˚C
• Two Output Types.........................................Nch Open Drain and CMOS
• Three Types of Packages ..............................TO-92, SOT-89 (Mini- power Mold),
SOT-23-5 (Mini-mold)
APPLICATIONS
• CPU & Logic Circuit Reset
• Battery Checker
• Window Comparator
• Wave Shaping Circuit
• Battery Back-Up Circuit
• Power Failure Detector
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈