AT120NA-2.7KER
AT120NA-2.7KER AT120NA-2.7KER - Brand New AIT IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT120NA-2.7KER
AT120NA-2.7KER - Brand New AIT IC Chips
Manufacturer Part No: AT120NA-2.7KER In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerAIT
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The M29W008A is a non-volatile memory that may be erased electrically at the block or chip level and programmed in-system on a Byte-by-Byte basis using only a single 2.7V to 3.6V VCC supply. For Program and Erase operations the necessary high voltages are generated internally. The device can also be programmed in standard programmers.
■ 2.7V to 3.6V SUPPLY VOLTAGE for PROGRAM, ERASE and READ OPERATIONS
■ ACCESS TIME: 80ns
■ PROGRAMMING TIME: 10µs typical
■ PROGRAM/ERASE CONTROLLER (P/E.C.)
– Program Byte-by-Byte
– Status Register bits and Ready/Busy Output
■ SECURITY PROTECTION MEMORY AREA
■ INSTRUCTIONS ADDRESS CODING: 3 digits
■ MEMORY BLOCKS
– Boot Block (Top or Bottom location)
– Parameter and Main blocks
■ BLOCK, MULTI-BLOCK and CHIP ERASE
■ MULTI BLOCK PROTECTION/TEMPORARY UNPROTECTION MODES
■ ERASE SUSPEND and RESUME MODES
– Read and Program another Block during Erase Suspend
■ LOW POWER CONSUMPTION
– Stand-by and Automatic Stand-by
■ 100,000 PROGRAM/ERASE CYCLES per BLOCK
■ 20 YEARS DATA RETENTION
– Defectivity below 1ppm/year
■ ELECTRONIC SIGNATURE
– Manufacturer Code: 20h
– Top Device Code, M29W008AT: D2h
– Bottom Device Code, M29W008AB: DCh
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈