CY7C1315BV18-167BZC
CY7C1315BV18-167BZC CY7C1315BV18-167BZC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1315BV18-167BZC
CY7C1315BV18-167BZC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1315BV18-167BZC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case165-LBGA
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply1.7 V ~ 1.9 V
Supplier-Device-Package165-FBGA (13x15)
Memory Capacity18M (512K x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Speed167MHz