PLL601-27SC-AO-L
PLL601-27SC-AO-L PLL601-27SC-AO-L - Brand New PHASELIN IC Chips
Get Quote
Buy Now
PLL601-27SC-AO-L
PLL601-27SC-AO-L - Brand New PHASELIN IC Chips
Manufacturer Part No: PLL601-27SC-AO-L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPHASELIN
Product CategoryIC Chips
PRODUCT DESCRIPTION
PhaseLink’s PL603-27 is a clock generator IC, specifically designed to accommodate the clock requirements of the set top box, HDTV, and personal video recording (PVR) receiver equipment. It offers seven different clock signals while utilizing a single low-cost 27MHz crystal input. PhaseLink’s PL603-27 is designed to save board space and implementation cost while producing multiple system clock outputs.
FEATURES
• High accuracy synthesis Phase Locked Loop design
• Eliminates costly quartz crystals and crystal oscillators
• Very low jitter and Phasenoise
• Single 27MHz crystal input
• Seven different output frequencies:
o Two 27MHz output
o One 83.33MHz output
o One 12.288MHz output
o One 3.3864MHz output
o One 1.536MHz output
o One 48KHz output
• OE (output enable) feature
• Low-power sub-micron CMOS process
• Single 3.3V +/- 10% power supply
• Available in 28-pin SSOP package
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈