HMK432B7105KM-T
HMK432B7105KM-T HMK432B7105KM-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
HMK432B7105KM-T
HMK432B7105KM-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: HMK432B7105KM-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈