AOCJY5-10.000MHZ
AOCJY5-10.000MHZ AOCJY5-10.000MHZ - Brand New ABRACON Oven Controlled Crystal Oscillators (OCXOs)
Buy Now
AOCJY5-10.000MHZ
AOCJY5-10.000MHZ - Brand New ABRACON Oven Controlled Crystal Oscillators (OCXOs)
Manufacturer Part No: AOCJY5-10.000MHZ Out of Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesAOCJY5
ProductOCXO
TypeOCXO
PackagingTray
Termination-StyleRadial
Height0.512" (13.00mm)
Length36.1 mm
Width27.2 mm
Package-Case36.1 mm x 27.2 mm x 13 mm
Frequency10MHz
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply12V
OutputSine Wave
Supply Current-
Ratings-
Frequency-Stability±50ppb
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 55 C
Operating-Supply-Voltage12 V
FEATURES:
• 36.1x 27.2 x 13mm Leaded- RoHS Compliant Reflow-able Package
• SC-Cut, High “Q” resonator based design
• Sinewave output into 50Ω
• Available with ± 50 ppb accuracy over -55°C to +85°C temperature range
• Exceptional long-term Aging of ±500 ppb max. over 10-Year Product Life
• Excellent close-in phase noise (-145 dBc/Hz Typical @1kHz offset; 10MHz carrier)
APPLICATIONS:
• COTS Military & Industrial Radios & Timing Circuits
• Cellular Infrastructure
• Radar Systems
• Test & Measurement Equipment
• GPS Tracking with precision hold-over accuracy
• WiMax / WLAN
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈