MC100EL57DR2
Get Quote
Buy Now
MC100EL57DR2
MC100EL57DR2 - Brand New ON Semiconductor Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: MC100EL57DR2 In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Mfronsemi
Series100EL
PackageBulk
Product-StatusActive
TypeMultiplexer
Circuit4 x 2
Independent-Circuits1
Current-Output-High-Low-
Voltage-Supply-SourceDual Supply
Voltage-Supply±4.2V ~ 5.7V
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case16-SOIC (0.154" 3.90mm Width)
Supplier-Device-Package16-SOIC
Base-Product-NumberMC100EL57
Description
Features
• Useful as Either 4:1 or 2:1 Multiplexer
• VBB Output for Single-Ended Operation
• PECL Mode Operating Range: VCC = 4.2 V to 5.7 V with VEE = 0 V
• NECL Mode Operating Range: VCC = 0 V with VEE = −4.2 V to −5.7 V
• Internal Input Pulldown Resistors on All Inputs
• Q Outputs Will Default LOW with Inputs Open or at VEE
• Pb−Free Packages are Available*
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈