ADG1209YRZ-REEL7
ADG1209YRZ-REEL7 ADG1209YRZ-REEL7 - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
ADG1209YRZ-REEL7
ADG1209YRZ-REEL7 - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: ADG1209YRZ-REEL7 In Stock
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
SeriesADG1209
ProductMultiplexers
PackagingReel
Unit-Weight0.023492 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Number-of-Channels4 Channel
Configuration2 x 4
Bandwidth550 MHz
Pd-Power-Dissipation4.8 mW
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage12 V
Package-CaseSOIC-16
On-Resistance-Max120 Ohms
Off-Time-Max83 ns
Off-Isolation-Typ- 85 dB
GENERAL DESCRIPTION
The iCMOS (industrial CMOS) modular manufacturing process combines high voltage CMOS (complementary metal oxide semiconductor) and bipolar technologies. It enables the development of a wide range of high performance analog ICs capable of 33 V operation in a footprint that no other generation of high voltage parts has been able to achieve. Unlike analog ICs using conventional CMOS processes, iCMOS components can tolerate high supply voltages while providing increased performance, dramatically lower power consumption, and reduced package size.
FEATURES
<1 pC charge injection over full signal range
1 pF off capacitance
33 V supply range
120 Ω on resistance
Fully specified at ±15 V/+12 V
3 V logic compatible inputs
Rail-to-rail operation
Break-before-make switching action
Available in 16-lead TSSOP, 4 mm × 4 mm LFCSP_VQ, and 16-lead SOIC
Typical power consumption < 0.03 μW
APPLICATIONS
Audio and video routing
Automatic test equipment
Data-acquisition systems
Battery-powered systems
Sample-and-hold systems
Communication systems
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈