64WR100LF
64WR100LF 64WR100LF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
64WR100LF
64WR100LF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 64WR100LF In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series64
PackagingTube
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRectangular - 0.250" x 0.165" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.19mm x 6.86mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms100
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns12 Turns
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈