CB2518T150K
CB2518T150K CB2518T150K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CB2518T150K
CB2518T150K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CB2518T150K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating650mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)416 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation180mA
Q factor-
Self Resonant Frequency23MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current180 mA
Maximum-DC-Resistance320 mOhms
Self-Resonant-Frequency23 MHz
Features
- Item Summary
470uH±10%, 35mA, 1007/2518 (EIA/JIS)
- Lifecycle Stage
Mass Production
- Standard packaging quantity (minimum)
Taping Embossed 2000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈