C1210C222J1GACTU
C1210C222J1GACTU C1210C222J1GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1210C222J1GACTU
C1210C222J1GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1210C222J1GACTU In Stock
Contact us
ManufacturerKEMET
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage-Rated100V
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesLow ESL
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure-Rate-
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Package-Case1210 (3225 Metric)
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.039" (1.00mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈