P120PK-F17BR5K
Get Quote
Buy Now
P120PK-F17BR5K
P120PK-F17BR5K - Brand New BI Technologies / TT Electronics Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P120PK-F17BR5K In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
SeriesP120
PackagingBulk
Termination-StylePCB Pins, Board Locks
Mounting-TypeThrough Hole, Snap In
Watt0.05W, 1/20W
TaperLinear
Resistance-Ohms5k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-TypeTop Adjustment
Valve ActuatorFlatted
Actuator-Length0.669" (17.00mm)
Bushing-Thread-
Built-in-SwitchNone
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation300°
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
**The ZA Series of transient voltage surge suppressors are radial leaded
These devices are available in five model sizes: 5mm, 7mm, 10mm, 14mm and 20mm, and feature a wide V DC voltage range of 5.5V to 615V.
See ZA Series Device Ratings and Specifications Table for part number and brand information.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈