MX25L1605DM2I-12GTR
MX25L1605DM2I-12GTR MX25L1605DM2I-12GTR - Brand New MX IC Chips
Get Quote
Buy Now
MX25L1605DM2I-12GTR
MX25L1605DM2I-12GTR - Brand New MX IC Chips
Manufacturer Part No: MX25L1605DM2I-12GTR In Stock
Contact us
ManufacturerMX
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
access to the device is enabled by CS# input.
FEATURES
GENERAL
• Serial Peripheral Interface compatible -- Mode 0 and Mode 3
• 16M:16,777,216 x 1 bit structure or 8,388,608 x 2 bits (two I/O read mode) structure
32M:33,554,432 x 1 bit structure or 16,772,216 x 2 bits (two I/O read mode) structure
64M:67,108,864 x 1 bit structure or 33,554,432 x 2 bits (two I/O read mode) structure
• 512 Equal Sectors with 4K byte each (16Mb)
1024 Equal Sectors with 4K byte each (32Mb)
2048 Equal Sectors with 4K byte each (64Mb)
- Any Sector can be erased individually
• 32 Equal Blocks with 64K byte each (16Mb)
64 Equal Blocks with 64K byte each (32Mb)
128 Equal Blocks with 64K byte each (64Mb)
- Any Block can be erased individually
• Single Power Supply Operation
- 2.7 to 3.6 volt for read, erase, and program operations
• Latch-up protected to 100mA from -1V to Vcc +1V
• Low Vcc write inhibit is from 1.5V to 2.5V
PERFORMANCE
• High Performance
- Fast access time: 86MHz serial clock (15pF + 1TTL Load) and 66MHz serial clock (30pF + 1TTL Load)
- Serial clock of two I/O read mode : 50MHz (15pF + TTL Load), which is equivalent to 100MHz
- Fast program time: 1.4ms(typ.) and 5ms(max.)/page (256-byte per page)
- Byte program time: 9us (typical)
- Continuously program mode (automatically increase address under word program mode)
• Low Power Consumption
- Low active read current: 25mA(max.) at 86MHz, 20mA(max.) at 66MHz and 10mA(max.) at 33MHz
- Low active programming current: 20mA (max.)
- Low active erase current: 20mA (max.)
- Low standby current: 20uA (max.)
- Deep power-down mode 1uA (typical)
• Typical 100,000 erase/program cycles
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈