LBMF1608T1R0M
LBMF1608T1R0M LBMF1608T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LBMF1608T1R0M
LBMF1608T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LBMF1608T1R0M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating230mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height0.35 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.7 mm
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)90 mOhm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency100MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current230 mA
Maximum-DC-Resistance90 mOhms
Self-Resonant-Frequency100 MHz
Description
1 µH Unshielded Wirewound Inductor 230 mA 90mOhm 0603 (1608 Metric)
Features
·Item Summary
1.0uH±20%, 0.23A, 0603/1608 (EIA/JIS)
·Lifecycle Stage
New PN available
·Standard packaging quantity (minimum)
Taping Embossed 3000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈