BRFL2518T4R7M
BRFL2518T4R7M BRFL2518T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
BRFL2518T4R7M
BRFL2518T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: BRFL2518T4R7M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesBR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating650mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)330 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation650mA
Q factor-
Self Resonant Frequency60MHz
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current650 mA
Maximum-DC-Resistance330 mOhms
Self-Resonant-Frequency60 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈