LQW21HNR47J00L
LQW21HNR47J00L LQW21HNR47J00L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQW21HNR47J00L
LQW21HNR47J00L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQW21HNR47J00L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQW21HN_00
ProductRF Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000194 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating160mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.9 mm
Length2 mm
Width1.5 mm
Package-Case0805 (2012 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency10 MHz
Inductance-Frequency470nH
DC resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 100MHz
Self Resonant Frequency620MHz
Frequency-Test10MHz
Maximum-DC-Current160 mA
Maximum-DC-Resistance1.3 Ohms
Self-Resonant-Frequency620 MHz
Q-Minimum35
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈