NCP1203D60R2(DAP8A)
NCP1203D60R2(DAP8A) NCP1203D60R2(DAP8A) - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
NCP1203D60R2(DAP8A)
NCP1203D60R2(DAP8A) - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: NCP1203D60R2(DAP8A) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
**PWM Current-Mode Controller for Universal Off-Line Supplies Featuring
Standby and Short Circuit Protection**
With an internal structure operating at a fixed 40 kHz, 60 kHz or 100 kHz switching frequency, the controller features a high−voltage startup FET which ensures a clean and loss−less startup sequence.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈