AD5725ARSZ-1500
AD5725ARSZ-1500 AD5725ARSZ-1500 - Brand New Analog Devices Digital To Analog Converters (DACs)
Get Quote
Buy Now
AD5725ARSZ-1500
AD5725ARSZ-1500 - Brand New Analog Devices Digital To Analog Converters (DACs)
Manufacturer Part No: AD5725ARSZ-1500 In Stock
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryDigital to Analog Converters (DAC)
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
+5 V to ±15 V operation
Unipolar or bipolar operation
±0.5 LSB max INL error, ±1 LSB max DNL error
Settling time: 10 µs max (10 V step)
Double-buffered inputs
Simultaneous updating via LDAC
Asynchronous CLR to zero/mid scale
Readback
Operating temperature range: −40°C to +85°C
iCMOS® process technology
APPLICATIONS
Industrial automation
Closed-loop servo control, process control
Automotive test and measurement
Programmable logic controllers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈