3329W-1-100
3329W-1-100 3329W-1-100 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3329W-1-100
3329W-1-100 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3329W-1-100 In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3329 - Sealed
PackagingTube
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRectangular - 0.260" x 0.330" Face x 0.330" H (6.60mm x 8.38mm x 8.38mm)
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms10
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeSide Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Features
■ 1/4” Round / Single-Turn / Cermet Industrial / Sealed
■ 5 standard terminal styles
■ Tape and reel packaging available
■ Listed on the QPL for style RJ50 per MIL-PRF-22097 and RJR50 per High-Rel MIL-PRF-39035
■ RoHS compliant* version available
■ For trimmer applications/processing guidelines, click here
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈