KA78R15PI
KA78R15PI KA78R15PI - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
KA78R15PI
KA78R15PI - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: KA78R15PI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
Description
Dropout voltage of KA78R15 is below 0.5V in full rated current(1A). This regulator has various function such as peak current protection, thermal shut down, overvoltage protection and output disable function.
Features
• 1A / 15V Output low dropout voltage regulator
• TO220 Full-Mold package (4Pin)
• Overcurrent protection, Thermal shutdown
• Overvoltage protection, Short-Circuit protection
• With output disable function
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈