AT93C86A-10SU-1.8
AT93C86A-10SU-1.8 AT93C86A-10SU-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C86A-10SU-1.8
AT93C86A-10SU-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C86A-10SU-1.8 In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOIC
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply1.8 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity16K (2K x 8, 1K x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed250kHz, 1MHz, 2MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage2.5 V 3.3 V 5 V
Operating-Supply-Current2 mA
Interface-TypeSerial 3-Wire Microwire
Organization2 k x 8 1 k x 16
Supply-Current-Max2 mA
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.8 V
Maximum-Clock-Frequency0.25 MHz
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• User Selectable Internal Organization
– 16K: 2048 x 8 or 1024 x 16
• Three-wire Serial Interface
• Sequential Read Operation
• Schmitt Trigger, Filtered Inputs for Noise Suppression
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Devices Available
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack and Bumped Wafers
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈