LTC2909CDDB-3.3#TRMPBF
Get Quote
Buy Now
LTC2909CDDB-3.3#TRMPBF
LTC2909CDDB-3.3#TRMPBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Supervisors
Manufacturer Part No: LTC2909CDDB-3.3#TRMPBF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerAnalog Devices / Linear Technology
Product CategorySupervisors
Series-
TypeMulti-Voltage Supervisor
PackagingAlternate Packaging
Package-Case8-WFDFN Exposed Pad
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package8-DFN (3x2)
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Voltage monitoring relays3
Reset-TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage-Threshold2.921V, Adj, Adj
DESCRIPTION
FEATURES
■ Two Low Voltage Adjustable Inputs (0.5V)
■ Pin Selectable Input Polarity Allows Negative and OV Monitoring
■ Guaranteed Threshold Accuracy: ±1.5%
■ 6.5V Shunt Regulator for High Voltage Operation
■ Low 50µA Quiescent Current
■ Buffered 1V Reference for Negative Supply Offset
■ Input Glitch Rejection
■ Adjustable Reset Timeout Period
■ Selectable Internal Timeout Saves Components
■ Open-Drain ⎯R⎯S⎯T Output
■ Accurate UVLO for 2.5V, 3.3V, 5V Systems
■ Ultralow Voltage Reset: VCC = 0.5V Guaranteed
■ Space Saving 8-Lead TSOT-23 and 3mm × 2mm DFN Packages
APPLICATIONS
■ Desktop and Notebook Computers
■ Handheld Devices
■ Network Servers
■ Core, I/O Monitor
■ Automotive
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈