SDR1005-470KL
SDR1005-470KL SDR1005-470KL - Brand New BOURNS Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SDR1005-470KL
SDR1005-470KL - Brand New BOURNS Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SDR1005-470KL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSDR1005
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.4A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height5 mm
Length12.7 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)190 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.6A
Q factor30 @ 2.2MHz
Self Resonant Frequency12MHz
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current1.4 A
Maximum-DC-Resistance190 mOhms
Self-Resonant-Frequency12 MHz
Q-Minimum25
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈