RP104N331D-TR-F
RP104N331D-TR-F RP104N331D-TR-F - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RP104N331D-TR-F
RP104N331D-TR-F - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RP104N331D-TR-F In Stock
Product CategoryIC Chips
OUTLINE
These ICs perform with ultra low supply current (Typ.1.0µA), which prolong the battery life.
FEATURES
• Supply Current ...............................................Typ. 1.0µA
(Except the current through CE pull down circuit)
• Standby Current .............................................Typ. 0.1µA
• Dropout Voltage..............................................Typ. 0.24V (IOUT=150mA, VOUT=2.8V)
• Temperature-Drift Coefficient of Output Voltage ..........Typ. ±40ppm/°C
• Line Regulation .............................................Typ. 0.02%/V
• Output Voltage Accuracy................................±0.8%
• Packages........................................................PLP1010-4, SOT-23-5, SC-82AB
• Output Voltage................................................1.2V, 1.3V, 1.5V, 1.8V, 1.85V, 1.9V, 2.0V, 2.5V
2.6V, 2.7V, 2.8V, 2.85V, 2.9V, 3.0V, 3.2V, 3.3V
• Built-in Fold Back Protection Circuit.............................Typ. 40mA (Current at short mode)
• Ceramic capacitors are recommended to be used with this IC .... 0.1µF or more
APPLICATIONS
• Power source for portable communication equipment.
• Power source for electrical appliances such as cameras, VCRs and camcorders.
• Power source for battery-powered equipment.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈