PTL45-15G1-104B2
PTL45-15G1-104B2 PTL45-15G1-104B2 - Brand New BOURNS Slide Potentiometers
Get Quote
Buy Now
PTL45-15G1-104B2
PTL45-15G1-104B2 - Brand New BOURNS Slide Potentiometers
Manufacturer Part No: PTL45-15G1-104B2 In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategorySlide Potentiometers
SeriesPro Audio PTL
PackagingTray
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Watt0.125W, 1/8W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±20%
Adjustment-TypeTop, Standard, 45mm
Product Details
__
[ Bourns ]
Features
■ Carbon element
■ Red, orange, green, amber and white LED colors
■ Center detent option
■ Assortment of resistance tapers
■ Various travel lengths
■ Various lever sizes
Applications
■ Mixing consoles
■ Drum machines
■ Keyboards and synthesizers
■ Equalizers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈