RN5VL20CA-TR
RN5VL20CA-TR RN5VL20CA-TR - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RN5VL20CA-TR
RN5VL20CA-TR - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RN5VL20CA-TR In Stock
FEATURES
• Ultra-low Supply Current................................TYP. 1.0µA (VDD=3.0V)
• Broad Operating Voltage Range......................1.5V to 10.0V
• Detector Threshold...........................................Stepwise setting with a step of 0.1V in the range of
2.0V to 6.0V is possible (refer to Selection Guide).
• High Accuracy Detector Threshold .................±2.5%
• Low Temperature-Drift Coefficient of Detector Threshold .....TYP.±100ppm/˚C
• Two Output Types............................................Nch Open Drain and CMOS
APPLICATIONS
• CPU & Logic Circuit Reset
• Battery Checker
• Window Comparator
• Wave Shaping Circuit
• Battery Back-Up Circuit
• Power Failure Detector
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈