51SAD-U25-A20L
51SAD-U25-A20L 51SAD-U25-A20L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
51SAD-U25-A20L
51SAD-U25-A20L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: 51SAD-U25-A20L In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
SeriesPro Audio 51
PackagingBulk
Termination-StylePCB Pins
Mounting-TypePanel Mount
Watt1W
TaperLinear
Resistance-Ohms100k
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-TypeSide Adjustment
Valve ActuatorSlotted
Actuator-Length0.984" (25.00mm)
Bushing-ThreadM6 x 0.75
Built-in-SwitchNone
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation290°
Resistive-MaterialCermet
Actuator-Diameter0.118" (3.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈