GRM32ER72A105KA01K
GRM32ER72A105KA01K GRM32ER72A105KA01K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32ER72A105KA01K
GRM32ER72A105KA01K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32ER72A105KA01K In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈