PCW1J-R24-CAB503L
PCW1J-R24-CAB503L PCW1J-R24-CAB503L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
PCW1J-R24-CAB503L
PCW1J-R24-CAB503L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: PCW1J-R24-CAB503L In Stock
SeriesPC-Slimline
PackagingBulk
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Watt0.75W, 3/4W
TaperLinear
Resistance-Ohms50k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±1000ppm/°C
Adjustment-Type-
Valve ActuatorSlotted
Actuator-Length0.945" (24.00mm)
Bushing-ThreadM9 x 0.75
Built-in-SwitchNone
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈