PIC16F610-E/SL
PIC16F610-E/SL PIC16F610-E/SL - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC16F610-E/SL
PIC16F610-E/SL - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC16F610-E/SL Out of Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 16F
PackagingTube
Package-Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier-Device-Package14-SOIC
Number-of-I-O11 I/O
Speed20MHz
EEPROM-Size-
Core-ProcessorPIC
RAM-Size64 x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size1.75KB (1K x 14)
Data-Converters-
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈