HK10056N8J-T
HK10056N8J-T HK10056N8J-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK10056N8J-T
HK10056N8J-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK10056N8J-T Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTAIYO YUDEN
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Current-Rating430mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency6.8nH
DC resistance (DCR)250 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency3.9GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.25 Ohms
Self-Resonant-Frequency3900 MHz
Core-Material-
Q-Minimum8
Product Details
__
[ Taiyo Yuden ]
MULTILAYER CHIP INDUCTORS FOR HIGH FREQUENCY APPLICATIONS(HK SERIES)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈