MM3Z10VB
MM3Z10VB MM3Z10VB - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
MM3Z10VB
MM3Z10VB - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: MM3Z10VB In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000974 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Height1 mm
Length1.7 mm
Width1.3 mm
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-323F
ConfigurationSingle
Tolerance±2%
Power-Max200mW
Voltage-Zener-Nom-Vz10V
Impedance-Max-Zzt18 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr180nA @ 7V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 10mA
Pd-Power-Dissipation200 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vz-Zener-Voltage10 V
Voltage-Tolerance2 %
Zz-Zener-Impedance18 Ohms
Ir-Reverse-Current180 nA
Specification Features:
■ Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V
■ VZ Tolerance Selection of ±2% (B Series)
■ Flat Lead SOD-323 Small Outline Plastic Package
■ Surface Device Type Mounting
■ Moisture Sensitivity Level 1
■ Clip Bonding Construction, Good Thermal Capability
■ Pb Free Version and RoHS Compliant
■ Matte Tin(Sn) Lead Finish with Nickel(Ni) Underplate
■ Band Indicates Cathode
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈