CB3-3I-50M0000
CB3-3I-50M0000 CB3-3I-50M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
CB3-3I-50M0000
CB3-3I-50M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: CB3-3I-50M0000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryOscillators
SeriesCB3
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Height0.071" (1.80mm)
Package-Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency50MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply5V
OutputHCMOS, TTL
Supply Current50mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Part-#-AliasesCB3-3I-50.0000-T
Product Details
__
[ Carling Technologies, Inc. ]
The C-Series hydraulic-magnetic circuit breakers are ideal for applications that require higher amperage and voltage handling capability in a smaller package. They are available in 1-6 poles, 0.02-100amps, UL Recognized up to 480VAC or 150VDC, UL489 Listed up to 240VAC or 125VDC, with choice of time delays, terminal options, actuator styles and colors.
Product Highlights:
♦ Extensive list of Agency Approvals
♦ Available with Standard or Metric Stud terminals, or Saddle Clamp screw terminals
♦ Optional mid-trip handle style actuator
♦ Unique arc chute design which allows for higher interrupting capacities of up to 10,000 amps
♦ Exclusive Rockerguard and Push-To-Reset bezel
♦ Available with new solid color and two-color Visirocker® actuators
♦ New thermoset glass flled polyester half shell construction
Typical Applications:
♦ Marine
♦ Telecom/Datacom
♦ Military
♦ Renewable Energy
♦ Generators & Welders
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈